کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۸ ۲ ۴
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
فرهنگ و هنر,مشاهیر و مفاخر,ميراث فرهنگي,پنج شنبه، 4 دي، 1393 2372keyashiyan

تصویر بام خانه تاریخی بروجردی های کاشان زینت بخش گذرنامه های شهروندان ایرانی شده است.

علی طباطبایی از نوادگان مالک اولیه خانه بروجردی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک با نگارش متنی زیبا به این امر اشاره می کند. متن مذکور عیناً در ادامه می آید.نقش خانه بروجردی ها بر گذرنامه ایران زمین

پدر بزرگ نازنینم از روزگار پرفخر و شکوهت تا روزگار بی افتخار من بیش از صد سال گذشته است و من یکی از کوچکترین فرزندانت از ورای قرنی که ما را از هم جدا می کند برایت می نویسم.

پدرجانم
از امروز مردمان سرزمین ات نامه ملیت و هویتشان با گنبد مینایی که تو بر سر ما آراستی رنگارنگ شده و در میان نامدارترین آثار بجا مانده از کهن سرزمین در کنار تخت جمشید، ارگ بم، مسجد شاه اصفهان، آرامگاه خیام و حافظ، ارگ تبریز و بارگاه شیخ صفی الدین اردبیلی می درخشد.
پدرجانم همه این آثار ساخت دولتیان و حکومت هاست و تنها خانه توست که با جانمایه و همت شگفت انگیزت که از نطنز به کاشان آمده بودی خاک را برگرفت بر آن کاه بیخت و بر سقف این گنبد زیبا ریخت.
پدرجانم تردید ندارم در آن روزها که صنیع الملک غفاری بر دیوار این خانه نقش می افشاند می دانستی که خانه ات دیگر خراب شدنی نیست و تا کاشان باشد تا هنر باشد تا معماری باشد نام تو و همه خانواده بروجردی خواهد بود.
پدرجانم از این به بعد ایرانیان سراسر کره زمین خانه ترا به رخ جهانیان خواهند کشید. اجازه می خواهم این عزت و مباهات را در خاکی که در آن خفته ای با دستانی که پیشت بسیار خالی است به تو به شهر کاشان به همه خانواده بروجردی به مادرجانم و به خودم تبریک بگویم.
پدرجانم بتو افتخار می کنم.
در بهشت برین جایت

علی طباطبایی Ali Tabatabai

تصویر بام خانه بروجردی بر گذرنامه های ایرانی


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .