کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۷ ۸ ۱
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
راهنمايان گردشگري,گردشگري,يکشنبه، 30 خرداد، 1395 307modir1

گردهمایی رؤسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در روزهای سوم و چهارم تیر در کاشان برگزار خواهد شد.


عضو هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کاشان از برگزاری گردهمایی رؤسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در روزهای سوم و چهارم تیر در این شهر خبر داد.

اکبر رضوانیان با بیان اینکه در سال جاری ایران میزبان جمع زیادی از راهنمایان جهانی تحت عنوان کنوانسیون ۲۰۱۷ خواهد بود تبادل نظر و هم اندیشی میان فعالان گرشگری ایران برای میزبانی شایسته و مطلوب این رخداد فرهنگی را مهمترین موضوع نشست رؤسای انجمن های صنفی راهنمایان ایران در کاشان دانست.

وی افزود: دو نشست دیگر نیز در خلال این گردهمایی دو روزه پیش بینی شده که ارائه گزارش عملکرد انجمن‌های صنفی استان‌ها توسط رؤسای این انجمن‌ها و دیگری بحث و بررسی پیرامون تشکیل شرکت‌های تعاونی تحت پوشش انجمن‌ها برای حصول درآمد‌های پایدار و استقلال مالی این تشکل‌ها موضوع این دو نشست را تشکیل می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه اکثر قریب به اتفاق استان‌های کشور در قالب ۶۴ نفر از رؤسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری و همچنین مدیر و شماری از مسؤلین کمیته‌های انجمن راهنمایان ایران در گردهمایی کاشان حضور خواهند یافت یادآور شد: کاشان، کیش و قشم تنها شهرهای غیر مرکز استان هستند که در این گردهمایی به عنوان دارندگان انجمن صنفی در کنار همکاران خود به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مطروحه نشست‌ها خوهند پرداخت.

اکبر رضوانیان گردش و بازدید میهمانان و رؤسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری ایران از جاذبه‌های کویر و اقامت در یکی از کمپ‌های گردشگری آران و بیدگل به همراه گردش در کوهستان و کوهپایه‌های اطراف کاشان و همچنین گشت شبانه در بافت تاریخی کاشان از جمله برنامه‌های جانبی این گردهمایی دو روزه دانست.

رضوانیان یادآور شد: بخش خصوصی به ویژه خانه‌های سنتی و اقامتگاه‌های راهب، نقلی، منوچهری، عباسیان، خورشید اردهال و همچنین فرمانداری، شهرداری و اداره میراث فرهنگی کاشان برای مشارکت در فراهم آوری شرایط مناسب میزبانی از این گردهم آئی اعلام آمادگی و مشارکت کرده‌اند که این نوع همکاری‌ها در راستای ارتقای پتانسیل‌های بالقوه گردشگری منطقه فرهنگی کاشان جای تقدیر دارد.
وی با یادآوری اینکه این گردهم آئی با توجه به عضویت مجموع ۱۰۰۰ نفر در انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران برای کاشان فرصتی جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری مغفول و بکر کاشان نظیر کویر و کوهستان است تصریح کرد: قطعأ در پرتو چنین برنامه هائی منطقه فرهنگی کاشان در آینده بسیار نزدیک و بر خلاف امروز به مقصد گردشگری ایرانیان و گردشگران خارجی تبدیل و از حالت یک نقطه ماندگاری موقت و کوتاه مدت گردشگران داخلی و خارجی خارج خواهد شد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کاشان نقش راهنمایان گردشگری را به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره صنعت گردشگری موثر دانست و خاطرنشان کرد: راهنمایان گردشگری اگر به درستی به وظایف خود عمل کنند همه چیز صنعت گردشگری از ثبت خاطرات زیبا برای گردشگران تا رونق بخشی به زیرساخت‌های این صنعت می‌تواند روی ریل خودش صورت بگیرد.


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .