کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۷ ۸ ۱
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
راهنمايان گردشگري,گردشگري,جمعه، 11 تير، 1395 320modir1

رئیس کانون صنفی راهنمایان گردشگری کشور از میزبانی ایران برای برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری درسال 2017 خبر داد.آرش نوری آقایی روز جمعه در حاشیه برگزاری اجلاس رئیسان انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در کاشان درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: این رویداد بزرگ فرهنگی اواخر ماه ژانویه (بهمن 95) برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که این نخستین بار است که ایران میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری است، افزود: کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری زیر نظر فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری هر 2 سال یک بار در یک کشور برگزار می شود.
رئیس کانون صنفی راهنمایان گردشگری کشور تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف، با راه‌ اندازی کمپینگ مجازی کوشیده ایم ایران را به دنیا معرفی و به این ترتیب راهنمایان دیگر کشورها را به حضور در ایران دعوت کنیم. 
نورآقایی با توجه به این رویداد بین المللی فرهنگی در کشور از جهانیان دعوت کرد با سفر به ایران از نزدیک با سرزمین تاریخی و آداب و سنن مردم این کشور آشنا شوند.
وی از اعزام راهنمایان گردشگری جهان به مراکز استان ها در زمان برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در تهران خبر داد و تصریح کرد: اگر مسئولان محلی امکانات لازم را فراهم کنند، راهنمایان در شهرستان ها نیز حضور خواهند یافت.
نورآقایی همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی کاشان و نزدیکی به تهران و اصفهان، به ویژه تاریخی بودن و آمادگی مسئولان این شهرستان یادآور شد: حجم وسیعی از راهنمایان گردشگری جهان از کاشان دیدن خواهند کرد.
وی در خصوص اهداف برگزاری اجلاس رئیسان انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در کاشان نیز گفت: با توجه به اینکه انتخابات این کانون در اسفند امسال برای انتخاب هیات مدیره جدید برگزار می شود، این اجلاس نیز به منظور ایجاد اتاق فکر و آشنایی راهنمایان گردشکری برای انتخاب اعضای جدید برگزار شد.
رئیس کانون صنفی راهنمایان گردشگری کشور، مقدمات راه اندازی شرکت تعاونی برای فعالیت های اقتصادی راهنمایان گردشگری را از دیگر هدف های برگزاری این اجلاس بیان کرد و افزود: تاسیس این تعاونی به معنای ثروتمند شدن اعضا نیست، بلکه با توجه به خلافیت و نگاهی که آنان دارند، می خواهند در بخش اقتصاد گردشگری کشور سهیم باشند.
افزون بر 6 هزار نفر عضو کانون صنفی راهنمایان گردشگری کشور هستند.
اجلاس رئیسان انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور با حضور 70 نفر از راهنمایان گردشگری روزهای پنجشنبه و جمعه در کاشان برگزار شد.
بازدید از مجموعه باغ فین، مجموعه شهر زیرزمینی اویی نوش آباد و برخی خانه ها و اماکن تاریخی منطقه کاشان از برنامه های جنبی اعضا در این اجلاس بود.
در حاشیه برگزاری این اجلاس آژانس دوچرخه توریست خانه نقلی کاشان گشایش یافت.


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .