کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۷ ۸ ۱
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
گردشگري,يکشنبه، 20 تير، 1395 768modir1

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان گفت: با هدف شناسایی ظرفیت های تولید و عرضه فرش دستباف اصیل کاشانی از 21تا 31تیرماه هفته فرهنگی کاشان در موزه ملی فرش ایران برگزار می شود.به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، سید مهدی رضوی زاده مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان بیان کرد: با هدف شناسایی ظرفیت های گردشگری و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری کاشان برای سومین سال متوالی هفته فرهنگی کاشان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هفته فرهنگی کاشان در سال های گذشته یکبار به میزبانی موسسه فرهنگی اکو و سال گذشته در باغ ملی گیاه شناسی تهران برگزار شده بود، تصریح کرد: امسال نیز هفته فرهنگی کاشان از 21 تا 31تیرماه در موزه ملی فرش ایران برگزار خواهد شد.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان تاکید کرد: در سال های گذشته موضوعاتی مانند فرصت های سرمایه گذاری و میراث ملموس و ناملموس کاشان و معرفی کاشان به عنوان پایتخت گل و گلاب کشور در هفته فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و امسال نیر معرفی ظرفیت های تولید و عرضه فرش دستباف اصیل کاشان در هفته فرهنگی کاشان بررسی می شود.

رضوی زاده افزود: هفته فرهنگی کاشان با محوریت شهرداری کاشان و مشارکت وهمکاری دانشگاه کاشان ، تولید کنندگان فرش دستباف و ارگان های معتبر برگزار می شود.

همچنین در این آیین بافت زنده فرش، طراحی و نقشه کشی فرش، رنگرزی فرش، نقشه کشی قالی، معرفی صنایع دستی شعر بافی در معرض دید بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان خاطر نشان کرد: در شامگاه 24تیرماه آیین «شب کاشان» با حضور مسئولان حوزه فرش کاشان در موزه ملی فرش(تهران-خیابان کارگر شمالی-تقاطع کارگر)برگزار می شود و همچنین در شامگاه 30 تیرماه از هنرمندان رشته های مختلف فرش تجلیل می شود.

رضوی زاده در ادامه به برنامه های جانبی هفته فرهنگی کاشان پرداخت و افزود: اجرای تصنیف فرش و رونمایی از تمبر فرش دستباف کاشان و نمایشگاه معرفی جاذبه های گردشگری منطقه فرهنگی کاشان از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

گفتنی است، شهر كاشان در دوره های مختلف توانسته جایگاه خوبی از نظر هنری در میان شهرهای ایران داشته باشد. این شكوفایی در دوره صفوی به بیشترین حد خود رسید به خصوص با توجهی كه پادشاهان صفوی به این شهر داشتند، كاشان در  این دوره از نظر بافندگی و فرش بافی در زمره شهرهای مهم کشور قرار گرفت.


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .