کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۷ ۸ ۱
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
راهنمايان گردشگري,يکشنبه، 3 مرداد، 1395 381modir1

جمعي از راهنمايان شهر زيرزميني نوش‌آباد با حضور در روستاي تاريخي ابيانه در يک پويش نمادين و با «شعار من به ابيانه افتخار مي‌کنم» گردشگران اين روستا را راهنمايي کردند.
 
 


به گزارش پورتال خبري كاشان، اين گروه که در راستاي تفاهم‌نامه همکاري‌هاي مشترک گردشگري بين شهر زيرزميني نوش‌آباد و روستاي تاريخي ابيانه به اين روستا سفرکرده بودند درحالي‌که لباس‌هاي متحدالشکل بر تن داشتند که روي آن‌ به دو زبان فارسي و انگليسي نوشته‌شده بود راهنماي گردشگر در نقاط مختلف روستاي تاريخي ابيانه مستقر و اطلاعات موردنياز را به گردشگران ارائه کردند.
 
اين پويش که حرکتي ابتکاري از طرف راهنمايان شهر زيرزميني بود با استقبال خوب اهالي ابيانه روبرو شد و ابيانه‌اي‌ها با ايجاد ارتباط باراهنمايان و گفت‌وگو با آن‌ها ابراز اميدواري کردند حضور راهنمايان در روستاي ابيانه ادامه داشته باشد.
 
همچنين گردشگراني که در اين روزبه ابيانه سفرکرده بودند از استقرار راهنمايان گردشگري در نقاط مختلف روستا استقبال کردند و با مراجعه به آن‌ها اطلاعات دقيقي از معماري، پيشينه تاريخي، رسوم و آيين‌ها و صنايع‌دستي ابيانه کسب مي‌کردند.
 
در حاشيه اين طرح ابتکاري محمدحسين عادلي دهيار ابيانه و عباس شافعي مدير شهر زيرزميني نوش‌آباد در نشست خبري با خبرنگاران از اهداف اين پويش گفتند.
 
عادلي با اشاره به حضور بيش از 650 هزار گردشگر داخلي و خارجي در سال گذشته در ابيانه حضور اين تعداد گردشگر را هم فرصت و هم تهديد برشمرد و افزود: براي کاهش آسيب‌ها و مديريت اين تعداد گردشگر برنامه‌هاي متعددي اجرا کرده‌ايم که برگزاري اين پويش نمادين هم برنامه‌اي براي تبديل تهديدها به فرصت است.
 
دهيار ابيانه نبود نيروي جوان و علاقه‌مند به موضوع راهنماي گردشگري را از مشکلات روستاي ابيانه عنوان کرد و افزود: نبود راهنماي آموزش‌ديده و هدايت نشدن گردشگران در يک مسير گردشگري مشخص باعث مي‌شود علاوه بر اينکه گردشگر اطلاعت کاملي در بازديد از روستا به دست نياورد آسيب‌هايي نيز به بافت روستا وارد شود.
 
عباس شافعي مدير شهر زيرزميني نوش‌آباد نيز با اشاره به اينکه راهنمايان گردشگري سفيران صلح، دوستي و تبادل فرهنگي در جهان هستند تأکيد کرد وجود نيروي آموزش‌ديده و تخصصي با عنوان راهنماي گردشگري يک نياز و سرمايه‌اي ارزشمند در صنعت گردشگري کشور است. وي بابيان اينکه با توجه به شرايط خاص شهر زيرزميني نوش‌آباد يک گروه تخصصي راهنماي آموزش‌ديده گردشگري در تمام‌روزهاي سال گردشگران را در اين اثر تاريخي راهنمايي مي‌کنند افزود: با توجه به شرايط اقليمي و در ماه‌هاي غير پيک امکان تبادل همکاري درزمينهٔ راهنماي گردشگر با روستاي تاريخي ابيانه وجود دارد که در راستاي امضاي تفاهم‌نامه همکاري‌هاي امضاشده بين اين دو مقصد گردشگري امروز در پويشي نمادين آغاز اين همکاري را اعلام مي‌کنيم.
 
شافعي افزود: خوشبختانه حضور راهنمايان گردشگري شهر زيرزميني نوش‌آباد در روستاي ابيانه با استقبال چشمگير اهالي ابيانه و گردشگران روبر بوده است و ما در نظر داريم بر اساس برنامه‌ريزي انجام‌شده در روزهاي پيک گردشگري ابيانه با ايجاد ايستگاه راهنماي گردشگري به تورها و گردشگراني که به اين روستا سفر مي‌کنند خدمات ارائه کنيم.
 
عباس شافعي در پايان با تأکيد بر اينکه همکاري‌ها بين مقاصد معتبر گردشگري کشور بايد به‌صورت خودجوش و تعاملي و در راستاي بهره‌مندي از توان و تجارب طرفين صورت گيرد افزود: مديريت شهر زيرزميني نوش‌آباد برنامه‌هاي متنوعي را در اين زمينه و براي معرفي اين پديده معماري شگفت‌انگيز به مردم ايران دارد که به‌مرور اجرا و اعلام خواهد کرد.


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .