کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۷ ۸ ۱
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
گردشگري,پنج شنبه، 14 مرداد، 1395 355modir1

مسئول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: کاشان به دلیل بافت سنتی و تاریخی منحصربه‌فرد و الگوی تبدیل خانه‌های تاریخی به اقامتگاه‌ها و هتل‌های سنتی به‌عنوان چهاردهمین شهر نمونه گردشگری ایران انتخاب شد.مسئول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: کاشان به دلیل بافت سنتی و تاریخی منحصربه‌فرد و الگوی تبدیل خانه‌های تاریخی به اقامتگاه‌ها و هتل‌های سنتی به‌عنوان چهاردهمین شهر نمونه گردشگری ایران انتخاب شد.
 
حجت‌الله ناصحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با اشاره به اینکه 13 شهر که از لحاظ بافت و آثار تاریخی قابلیت‌های منحصربه‌فردی داشتند، به‌عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور معرفی شدند، اظهار داشت: از این‌ رو شهر کاشان با ارائه برنامه‌هایی در زمینه احیای بافت تاریخی و تغییر کاربری در خانه‌های تاریخی به عنوان یکی از شهرهای نمونه گردشگری در کشور انتخاب شد.
 
وی به مناطق نمونه گردشگری در این شهر اشاره کرد و افزود: نیاسر، برزک، قمصر، جوشقان و کامو، اردهال و نشلج از جمله مناطق نمونه گردشگری منحصربه‌فرد در کاشان به شمار می‌روند.
 
مسئول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان گفت: جاذبه‌های طبیعی بسیاری از جمله آبشار نیاسر چشمه کلاته و بسیاری از مناطق کوهستانی زیبایی در این خطه کویری وجود دارد.
 
وی هم‌جواری شهر کاشان با کویر و کوه را نقطه مثبتی برای جذب گردشگر فرهنگی و اکوتوریسم دانست و افزود: با توجه به اینکه کاشان بافت سنتی غنی دارد، احیای بافت تاریخی هم در بخش خصوصی و هم بخش دولتی، ثبت مرمت، احیای بافت تاریخی و نیز خانه‌های تاریخی که به اقامتگاه‌ها و هتل‌های سنتی تبدیل‌ شده است، ازجمله شاخصه‌هایی بود که این شهر به‌عنوان شهر نمونه گردشگری انتخاب شود.
 
ناصحی پور خاطرنشان کرد: براساس پیشنهاد‌هایی که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، کاشان و همچنین شهرداری این شهر به سازمان میراث فرهنگی ارائه دادند، شهر کاشان به‌عنوان چهاردهمین شهر نمونه گردشگری در سازمان میراث فرهنگی انتخاب شد.
 
وی گفت: کاشان یک هزار و 700 آثار تاریخی شناسایی‌ شده دارد که از این تعداد 317 اثر تاریخی آن به ثبت ملی رسیده است.


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .