کاشان شهر ملی نساجی سنتی
۱۳۹۸ ۲ ۲۹
  • براي امروز رويدادي ثبت نشده است
 
در حال بارگذاری...
نام

پیام

شکلک ها
        
        
       
ميراث فرهنگي,پنج شنبه، 11 شهريور، 1395 573modir1

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران دهیاری‌های روستاهای شهرستان آران و بیدگل گفت: عملیات مرمت و بازسازی کاروانسرای تاریخی مرنجاب شهرستان آران و بیدگل آغاز شد.فخرالله قصابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از کاشان اظهار داشت: عملیات بازسازی و مرمت کاروان‌سرای تاریخی مرنجاب پس از تصویب نقشه جامع مرمت کاروانسرا و ابلاغ آن از سوی صندوق احیا و بهره برداری آثار تاریخی و فرهنگی به شرکت تعاونی دهیاری‌ها به عنوان بهره بردار کاروانسرای مرنجاب، آغاز شده است.
 
وی در ادامه افزود: در حال حاضر عملیات بازسازی و مرمت اتاق‌های کاروانسرا، راه پله‌ها، بندکشی دیوارها و کف فرش بنا آغاز شده است.
 
مدیرعامل توسعه دهیاری شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: احیای شترخانه، ساخت سرویس بهداشتی، آشپزخانه، مرمت پشت بام و مرمت دیواره‌های بیرونی از جمله اقدامات مرمتی است که در مراحل بعدی مرمت کاروانسرای مرنجاب اجرا می‌شود.
 
قصابی اعتبار پیش بینی شده برای مرمت کاروانسرای مرنجاب را 11 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تا کنون سه میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی کاروانسرای مرنجاب از سوی شرکت تعاونی توسعه و عمران دهیاری‌های روستاهای شهرستان آران و بیدگل هزینه شده است.
 
وی در ادامه عنوان کرد: مدیریت و بهره برداری از کاروانسرای تاریخی مرنجاب آران و بیدگل به مدت 12 سال به شرکت تعاونی توسعه و عمران دهیاری های روستاهای شهرستان آران و بیدگل واگذار شده است.

منبع: تسنیم نیوز

نسخه PDF :

درجه 0/5 (0%) (0 رای)

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .